Aplinkosauga

Aplinkosauga
AplinkosaugaAplinkosaugaAplinkosaugaAplinkosauga

Medžio granulės gaminamos be jokių cheminių medžiagų, rišiklių ar priedų. Jos išlaiko savo formą dėl presavimo karštoje temperatūroje, kai rišamąja medžiaga tampa ligninas, esantis medienoje. Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad granulės – neišsenkantis šilumos šaltinis. Jos yra ekologiškos, nes degdamos išskiria tiek pat anglies dvideginio, kiek augdami perdirba joms gaminti naudojami medžiai.

Nukirsta aukščiausios rūšies spygliuočių mediena yra naudojama statybos ir baldų pramonėje. Likusi netinkama mediena yra superkama „Granulitos“ fabriko ir naudojama granulėms gaminti. Nužievinti rastai smulkinami, o žievė sunaudojama gamybinio proceso metu, džiovinant žaliavą. Tik geriausia atliekinė mediena naudojama granulėms gaminti. Medienos dulkių likučiai presuojami, iš jų gaminami briketai.

Pjuvenų džiovinimas – vienas iš geriausiai ekologišką medienos granulių gamybos pusę iliustruojančių procesų. Džiovinant žaliavą naudojama medienos žievė, o vienintelis nereikalingas komponentas – vanduo – paleidžiamas į orą.